www.kucukkarabalikcocukevi.com

13 Nisan 2010 Salı

18 Nisan Montessori Anaokulu Bilgilendirme Toplantısı

“Sana hiçbir dilek verilmemiştir ki, onu gerçekleştirecek olan güç de birlikte verilmemiş olsun. Ancak bunu elde etmek için çalışman gerekebilir.”
Richard Bach (Mavi Tüy kitabından)


Merhaba,

Bizler,
çocuklarımızın kişiliklerine ve yeteneklerine olabildiğince az hasar gelerek büyümelerini sağlamak, öz güveni tam, kendi ile barışık, araştırmacı bireyler olarak gelişebilmeleri için şu ana kadar süregiden durumdan daha iyi bir alternatif oluşturmak üzere, Emel Çakıroğlu Wilbrandt'ın eğitim danışmanlığında bir araya geldik.

Öncelikle, çocuklarımızın en önemli yaşlarında ilk eğitimlerini alacakları "anaokul"u oluşturmak için bir veli inisiyatifi montessori anaokulu projesine başladık.

Bir çok örneği olan bu tür projelerin bir tanesi;Almanya'da 25 yıl önce başlamış. Çocukları için gönüllerinden geçen eğitim ortamını yaratmak için onlar da bir avuç yola çıkmışlar. İki katlı bir villada başlamışlar işe.25. yıldönümlerini 16 Temmuz'da anaokuldan liseye kadar eğitim veren böyle bir yerleşkede kutlayacaklar.Sizler ile projemizi paylaşmak için 18 Nisan günü saat 14.oo-16.oo arası bilgilendirme toplantımızda birlikte olmak istiyoruz.


Toplantı Programı

14.00-14.45 Montessori Eğitimi Bilgilendirme Semineri
konuşmacı: Emel Çakıroğlu Wilbrandt

14.45-15.00 Montessori Eğitimi Slayt Gösterimi

15.00-15.30 Almanyadaki Okul Modelinin Tanıtılması
konuşmacı: Emel Çakıroğlu Wilbrandt

15.30-16.00 İstanbuldaki Veli İnisiyatifi Montessori Okul Projesinin Tanıtılması ve Soru - Cevap
konuşmacılar: Emel Çakıroğlu Wilbrandt ve kurucu velileri temsilen Gökçe Dinler Çelen, Seda Aydın Ödüklüoğlu, Yasemin Erdin Tavukçu

yer:
BYOTELL salon: Manolya 1-2
Saniye Ermutlu Sok. No: 3 Kozyatağı/ 0216 571 61 00

http://www.byotell.com.tr/iletisim.asp

Katılmak isteyenlerin seda.odukluoglu@gmail.com adresine onay e-postası göndermelerini rica ederiz.Hayallerin gerçekleşmesi için çalışmak ve umut etmek gerek.


Sevgilerle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder